در تمامی منازل برای حفظ و نگهداری از مواد غذایی از یخچال فریزر استفاده می کنند. وجود یک یخچال فریزر در تمامی آشپزخانه ها لازم و ضروری است. شما قبل از خرید یک یخچال فریزر باید از قیمت یخچال فریزر و ویژگی های آن اطلاعات کافی را داشته باشید. گام بعدی پس از خرید یخچال فریزر نحوه درست نگه داری و همینطور چگونگی تمیز کردن یخچال فریزر هاست، که شما با دانستن این اطلاعات به طولانی تر شدن عمر مفید یخچال فریزر خود کمک کرده اید. معمولا یخچال فریزر ها عمری برابر ۱۵ سال دارند، با رعایت کردن نکات ایمنی و نحوه نگه داری از  یخچال فریزر می توانید بهترین کارایی را از یخچال فریزر خود دریافت کنید. کمپانی ال جی در کنار عرضه یخچال فریزر ال جی با قیمت مناسب راهنمای استفاده از این دستگاه را ارائه کرده است. در این مقاله سعی کرده ایم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید یخچال فریزر خود را تمیز کنید.

راهنمای تمیز کردن یخچال فریزر

برای تمیز کردن راحت تر و بهتر یخچال فریزر خود به نکات زیر توجه فرمایید:

  • ذوب کردن برفک های فریزر

بعد از گذشت مدتی یخچال فریزر شما برفک می زد که این کار کارایی یخچال شما را پایین می آورد. برفک زدن به دلیل تبخیر رطوبت موجود در مواد غذایی و همچنین رطوبت هوایی که وارد فریزر می گردد ایجاد می شود. برای ذوب کردن برفک کافی است طبقات، سینی های متحرک، کشو ها را درون یک آب داغ یا ولرم قرار دهید.

مواد غذایی چسبیده به سینی ها را با یک دستمال مرطوب می توانید جدا کنید. تمامی قسمت های سینی های مشبک را به وسیله یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

  • تمیز کردن داخل یخچال

یک پیمانه جوش شیرین را درون هفت پیمانه آب مخلوط کنید و به وسیله یک دستمال مرطوب و نرم داخل یخچال فریزر را از بالا به پایین تمیز کنید. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن از بالا به سمت پایین بیایید تا آلودگی ها به اطراف پخش نشود و بطور کامل داخل یخچال تمیز شود.

درون یخچال قسمت های باریک و یا حاشیه دار که دسترسی به آن ها آسان نیست از یک مسواک یا خلال دندان برای تمیزی آن قسمت ها کمک بگیرید.

  • از بین بردن بوی بد یخچال

درون یخچال چون تمامی مواد غذایی مختلف نگه داری می شوند ممکن است از بوی های مختلف پر شده باشد که در نهایت بوی نامطبوعی را به شما منتقل کند برای از بین بردن بوی بد درون یخچال فقط کافیست درون یک کیسه پارچه ایی مقداری ذغال را بکوبید و در قسمت بالایی یخچال قرار دهید. توجه کنید که هر چند هفته یک بار کیسه ذغال را جلوی نور خورشید بگذارید تا رطوبت گرفته شده از یخچال را خشک کند و دوباره به عنوان بو گیر بتوانید از آن استفاده کنید.

  • تمیز نگه داشتن پشت یخچال

در پشت یخچال چون موتور و کمپرسور وجود دارد تمیز بودن آن قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید پشت یخچال را همیشه تمیز نگه دارید. برای تمیز کردن باید یخچال را از برق بکشید و سپس به جلو بکشید تا خوب به قسمت پشت یخچال دسترسی داشته باشید. به وسیله جاروبرقی می توانید تمامی گرد و غبار پشت یخچال را بدون هیچ گونه آسیبی پاک کنید. تمیز بودن کمپرسور باعث افزایش کارایی موتور یخچال فریزر شما می شود همچنین مصرف انرژی را کاهش می دهد.

شرکت ال جی کمپانی محبوب لوازم خانگی یخچال فریزر هایی تولید کرده است که مجهز به سیستم برف آب کن اتوماتیک است که شما نیازی ندارید برفک های یخچال را پاک کنید فقط به تمیزی درون یخچال و پشت یخچال می توانید تمرکز کنید. یخچال فریزر ال جی با سیستم برف آب کن اتوماتیک به شما این امکان را می دهد تا به راحتی به توانید از یخچال خود استفاده کنید.محصولات ال جی همواره به رضایت و راحتی مشتریان فکر می کند.

  • نوار لاستیکی دور یخچال

نوار دور یخچال اگر دچار آسیب دیدگی باشد و درب یخچال خوب بسته نشود باعث برفک زدن یخچال می شود، بهتر از هر چند وقت یک بار به سالم بودن نوار لاستیکی آن توجه کنید. برای تمیز کردن نوار دور یخچال می توانید از صابون و آب گرم استفاده کنید باز هم برای تمیز کردن نوار لاستیکی از بالا به پایین شروع کنید تا آلودگی به اطراف پخش نشود. همینطور برای تمیز کردن بهتر می توانید از یک خلال دندان یا مسواک نیز استفاده کنید.

تمامی نکات ذکر شده بالا از ترفند های مهم تمیز کردن یخچال است. توجه داشته باشید همانطور که ذکر کردیم انجام نکات بالا برای بالا بردن عمر مفید یخچال فریزر ها موثر است. زمانی که می خواهید یخچال فریزر ال جی را خریداری کنید، به هنگام خرید می توانید نکات مهم نگه داری یخچال را از مشاوران ال جی بپرسید. ال جی تمامی محصولات خود را با قیمت مناسب به بازار عرضه کرده است. یخچال فریزر ال جی در تنوع رنگ و تنوع قیمت دست شما را برای خرید کردن باز گذاشته است. در اخر برای داشتن یک یخچال فریزر بهتر است به هنگام خرید از یخچال فریزر دارای گارانتی استفاده کنید.